501 808 405 biuro@goldplating.pl
Gold Plating

Czernienie stali

Dlaczego warto zdecydować się na czernienie stali?

Czernienie stali pozwala uzyskać warstwę ochronną na powierzchni żeliwa lub staliwa. W procesie czernienia stali zwanego oksydowaniem, elementy metalowe pokrywana są cienką warstwą ich tlenków. Dzięki temu części bazujące na metalu można skutecznie zabezpieczyć przed korozją i nadać im estetyczny wygląd. Użycie odpowiednio dobranych środków podczas czernienia stali pozwala na długotrwałą eksploatację konkretnego przedmiotu.

Jaką metodą wykonujemy czernienie stali?

W procesie czernienia stali wykorzystujemy  metodę chemiczną, która prowadzi do uzyskania trwałych i szczelnych powłok tlenkowych. Oksydowanie chemiczne wykonujemy na zimno – sprawdza się przy czernieniu niewielkich uszkodzeń i rys lub na gorąco – trwalsze i bardziej estetyczne od oksydowania na zimno, stosowane w przypadku konieczności czernienia dużych powierzchni.  

Masz dodatkowe pytania dotyczące oferty czernienia stali?

Skontaktuj się z nami. Chętnie omówimy warunki współpracy, doradzimy i przygotujemy wstępną wycenę.

przykładowe realizacje

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij