501 808 405 biuro@goldplating.pl
Gold Plating

Szczotkowanie aluminium

Kiedy stosujemy szczotkowanie aluminium?

Szczotkowanie jest rodzajem wstępnej obróbki  mechanicznej powierzchni aluminium, którą wykonujemy przed procesem anodowania. W wyniku szczotkowania otrzymujemy  powierzchnię jednorodną, szarpaną i lekko matową o zwiększonej odporności na korozję i zużycie mechaniczne. Szczotkowanie aluminium z jednej strony zakrywa uszkodzenia mechaniczne powstałe w trakcie użytkowania elementów aluminiowych, z drugiej –  ewentualne wady materiałowe  (zatarcia, głębokie rysy, smugi termiczne), o które nie trudno w procesie produkcji profili aluminiowych. Szczotkowanie to również jeden ze sposobów wykończenia powierzchni aluminiowej, o dużych walorach estetycznych.

Jakie profile aluminiowe szczotkujemy?

Szczotkujemy elementy aluminiowe o różnych gabarytach: powierzchnie płaskie o maksymalnej szerokości 170 mm, rury o maksymalnej średnicy 180 mm.  W naszej galwanizerni oferujemy 7 rodzajów szczotkowania, z których najczęściej wykonywane to: usuwanie drobnych uszkodzeń mechanicznych z powierzchni aluminium, szczotkowanie strukturalne.

Masz dodatkowe pytania dotyczące oferty szczotkowania aluminium?

Skontaktuj się z nami. Chętnie omówimy warunki współpracy, doradzimy i przygotujemy wstępną wycenę.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij