Barwienie aluminium

Zadzwoń do nas!

KIEDY STOSUJEMY BARWIENIE ALUMINIUM?

Zabiegi renowacyjne w formie malowania powierzchni aluminiowych to jedna z najskuteczniejszych metod na przedłużenie ich żywotności. Barwienie aluminium stosujemy w celu podniesienia walorów wizualnych oraz zapewnienia dodatkowej ochrony i trwałości powłok galwanicznych. Każdy proces barwienia kończymy uszczelnianiem, co jeszcze bardziej zwiększa trwałość i odporność korozyjną powłok tlenkowych. Barwienie aluminium poprawia również właściwości elementów poddanych tej obróbce, ułatwia ich identyfikację i zwiększa promieniowanie cieplne, co ma istotne znaczenie w elektronice (radiatory). Dzięki temu profile aluminiowe oraz części wykonane z lekkiego metalu mogą być wykorzystywane w wymagających warunkach środowiskowych. Dodatkowo ich wygląd jest bardzo estetyczny.

BARWIENIE ALUMINIUM I JEGO STOPÓW - JAKIE KOLORY STOSUJEMY?

Pod względem kolorystycznym jesteśmy w stanie dopasować się do wymagań naszych klientów. W standardowej ofercie posiadamy kolory: żółty, złoty, czerwony, brązowy, niebieski, zielony, czarny, turkusowy, fioletowy i tytanowy. Możemy jednak rozszerzyć proponowaną przez nas paletę barw o dowolny kolor. Warto wiedzieć, że intensywność naniesionego koloru zależy od jakości stopu aluminium. Intensywną barwę otrzymamy na aluminium o niedużej ilości dodatków stopowych (PA0,PA1, PA2), natomiast kolory na aluminium z dużymi domieszkami krzemu, miedzi lub manganu będą miały odcień szaro-matowy. Materiały mogą stać się też bezbarwne, jeśli wcześniej zostanie przeprowadzony proces anodowania.

JAKIE ELEMENTY BARWIMY I JAKĄ GRUBOŚĆ POWŁOK OTRZYMUJEMY PODCZAS BARWIENIA ALUMINIUM?

Barwimy elementy aluminiowe o różnych gabarytach, ale nie większych niż: 36 cm x 22 cm x 22 cm. Podczas barwienia aluminium i jego stopów uzyskujemy powłoki o grubości od 5 do 30 mikrometrów. Podczas obróbki niewielkich detali, w każdym z nich wykonujemy otwór technologiczny o średnicy 4,8 mm w celu doprowadzenia prądu.

MASZ DODATKOWE PYTANIA DOTYCZĄCE OFERTY BARWIENIA ALUMINIUM?

Skontaktuj się z nami. Chętnie omówimy warunki współpracy, doradzimy i przygotujemy wstępną wycenę. Na specjalne życzenie klienta możemy wykonać darmowe próbki kolorów, które dadzą pewność, że odcienie posiądą pożądaną jakość. Pomożemy też w wyborze właściwego rozwiązania, jeśli chodzi o kolory do barwienia elementów i powierzchni aluminiowych. Wspólnie dobierzemy właściwy wariant dopasowany do indywidualnych potrzeb i upodobań. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

kobaltowanie
złocenie
kobaltowanie

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić?

Potrzebujesz profesjonalnej usługi obróbki materiałów metalowych? Zależy ci na wysokiej jakości i szybkiej realizacji? Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy ci zaoferować!